Wauw, wat hadden wij een fantastische vakantiewoning in Noord-Jutland zeg! Bij binnenkomst in dit Deense vakantiehuis tussen Frederikshavn en Skagen stonden we echt even met onze monden open. Daarna stuiterden onze kinderen van enthousiasme heen en weer door de woning, waarbij ze steeds weer iets nieuws ontdekten om enthousiast over te zijn. Wij bewonderden de inrichting – het straalde ervan af met hoeveel zorg die is samengesteld. Alles zag er piekfijn uit – het huis was dan ook nog maar 2 jaar oud. In de welkomstmap vertellen de Deense eigenaren dat met de bouw van deze vakantiewoning een jarenlange droom in vervulling is gegaan. Nou, dat snapten wij wel! We zouden er bijna ons huis in Nederland voor willen inruilen. (Je kunt dit huis hier bekijken en boeken – het heet Ariadne.)
- Dit is mijn Top 10 met mooiste plekken in Denemarken en hier vind je mijn e-boek vol met tips voor als je voor het eerst naar Denemarken gaat
- Hier vind je tips over wat je kunt doen in Denemarken en hier reisgidsen voor Denemarken
- Kijk hier voor adresjes om te overnachten in Denemarken
- Lees hier over de mogelijke routes naar Denemarken
- Hier verzamel ik mooie reizen naar Denemarken van verschillende reisorganisaties en hier actuele kortingen en gratis extra’s
Indeling van het huis
Ik zal eerst even vertellen hoe deze fijne vakantiewoning in elkaar zat (een plattegrond vind je hier).
Je komt binnen via de bijkeuken, waar een aanrecht is gemaakt met een wastafel en daaronder een wasmachine en een droger. Daartegenover zijn kasten met schoonmaakspullen en de verwarmingsketel.
Door de deur aan de andere kant van de bijkeuken loop je zo een hele ruime woonkamer in, die nog ruimer oogt dankzij de grote ramen overal. Er staat een eettafel met 8 stoelen en in de zithoek staan twee banken en een leunstoel.

De open keuken heeft een barretje met twee barkrukken, een grote kookplaat, een ruime oven en alles om (op meerdere manieren) koffie en thee te maken. Er is zelfs een kastje om je wijnen op de juiste temperatuur te houden. Alle mogelijke serviesgoed en kookgerei is ruimschoots aanwezig.

4 slaapkamers, 2 badkamers en een chill-zolder
Aan de ene kant van de woonkamer zijn 2 tweepersoonsslaapkamers met daartussen een badkamer met wc, wastafel en douche. Deze twee kamers kozen onze kinderen uit voor tijdens ons verblijf. Aan diezelfde kant is ook een deur naar een overdekt deel van het terras met een eettafel erop en een barbecue erbij.
Aan de andere kant van het huis liggen nog een 2-persoonsslaapkamer (die werd van ons) en een 1-persoonsslaapkamer, elk met een deur naar een ander deel van het terras, waar ook nog een tafeltje stond. Tegenover deze twee slaapkamers is een prachtige badkamer met toilet, wastafel en douche, maar ook een sauna en een bubbelbad. Genieten!
Onder het puntdak boven dit deel van het huis is ook nog een halfhoge zolder, die met een ladder te bereiken is. Daar liggen twee matrassen en hangt een tv aan de muur. De perfecte chill-plek voor onze tieners – hoewel ze de woonkamer ook geweldig vonden.
In de tuin
Het huis heeft een terras over de hele lengte, met deuren ernaartoe vanuit verschillende vertrekken. Op het terras zijn dus meerdere zitjes en er staat een barbecue.
Om dit terras ligt nog een flink grasveld. Op de dag van aankomst was het nogal regenachtig, maar onze kinderen konden niet wachten tot het weer droog was. Ze wilden namelijk lekker gaan voetballen op het voetbalveldje en vuur maken bij de vuurplaats.
Een hoge vlaggenmast met een vaandel van de Deense vlag maakt dit Deense vakantiehuis helemaal af. ’s Avonds ging precies achter die vlag de zon onder, waarvan we dan met z’n allen zaten te genieten in de woonkamer.

Achter een rietkraag ligt een grasveld dat niet meer bij het huis hoort. Meteen de eerste avond van ons verblijf huppelde daar al een grote haas langs en even later schuifelden iets verder weg vier reeën voorbij. Dankzij de grote ramen in de woonkamer hoef je hier niet eens van de bank te komen om te genieten van de Deense natuur. Elke ochtend bij het ontbijt en elke avond als we samen in de woonkamer zaten, zagen we de reeën wel staan grazen. En op één avond durfde er eentje wel heel dichtbij te komen. Wat een magisch moment!

Fijne herinneringen
We hebben dus superfijne herinneringen aan onze tijd in dit vakantiehuis. Van langzaam opstarten met Deense broodjes uit de oven terwijl de zon steeds enthousiaster naar binnen scheen, tot de gezellige avonden samen, die we vulden met samen eten (worstjes grillen bij de kampvuurplaats voor een echte Deense hotdog!), series bingen en voor het slapengaan nog even lekker in het bubbelbad en de sauna. Ik zou zo wel terug willen…
Deens vakantiehuis als uitvalsbasis
We hadden dus heerlijke ochtenden en avonden in dit Deense vakantiehuis. Overdag gingen we op pad. Dit is wat we deden:
- We maakten deze mooie autorit naar Råbjerg Mile, Den Tilsandede Kirke, Skagen en Grenen
- We bezochten het Nordsøen Oceanarium in Hirtshals
- We gingen naar Aalborg Zoo
- We volgden een rondleiding in Voergaard Slot en bezochten daarna het mooie kustplaatsje Saeby
- Gingen naar Bangsbo Fort en twee uitkijkpunten in de buurt
- En we maakten de kinderen blij met een bezoek aan Fårup Sommerland
- Een lekker Deens ijsje (Gammeldags!) eten kan hier op heel veel plekken, maar onze tip is Palmestranden
Nog veel meer tips voor je vakantie in dit deel van Denemarken vind je:
- op de website van Enjoy Nordjylland
- en natuurlijk op de website van Visit Denmark
Of bekijk deze video over alle leuke dingen die we deden tijdens onze vakantie in Noord-Jutland. (Als je op de hoogte wilt blijven van nieuwe video’s met reistips, kun je je abonneren op mijn YouTube-kanaal.)
Een Deens vakantiehuis: even praktisch
Dit Deense vakantiehuis staat niet op een vakantiepark, maar is van Deense particulieren. De Deense organisatie Sol og Strand regelt de verhuur en heeft een volledig Nederlandstalige website.
Ook handig: je hoeft nergens de sleutel op te halen, want je krijgt een cijfercode waarmee je zelf de sleutel uit het sleutelkastje bij de voordeur kunt halen. Bij vertrek kun je hem daar weer gewoon weer in hangen. Je kunt ervoor kiezen om zelf schoon te maken of de eindschoonmaak bij te boeken, en de kosten voor elektra etc. betaal je achteraf, afhankelijk van wat je hebt verbruikt.
En er staan zoveel van dit soort vakantiehuizen in heel Denemarken! Heel veel Denen hebben een vakantiewoning in Denemarken die ze, als ze er zelf niet zijn, verhuren aan vakantiegangers. De perfecte kans dus om vakantie te vieren in een echt Deens vakantiehuis.
Als je toch lever verblijft op een vakantiepark met een zwembad, speeltuin en andere voorzieningen, dan kun je bijvoorbeeld terecht bij een van de 3 Landal-parken in Noord-Jutland:
- Landal Fyrklit
- Landal Grønhøj Strand
- Landal Rønbjerg (Hier lees je onze persoonlijke ervaringen met Landal Rønbjerg.)
Waar kies jij voor?
Hier vind je mijn reisgids over Denemarken met al onze persoonlijke tips:




Wij werden uitgenodigd om in dit Deense vakantiehuis te verblijven voor Stralend Denemarken.
Deze blogpost kan affiliatelinks bevatten. Als jij via zo’n link iets koopt of boekt, krijg ik een kleine vergoeding. Dit gebeurt anoniem en kost jou niets extra’s. Samenwerkingen en affiliatelinks stellen mij in staat om deze website te onderhouden en jou van informatie te blijven voorzien. Meer hierover lees je in mijn disclaimer/privacyverklaring.